Біометричний паспорт

Биометрический паспорт

Біометричний паспорт

Отримати біометричний паспорт в Україні можна буде у другій половині 2014 року.

На сьогодні така продукція, в тому числі біометричні паспорти, вже виготовляються на державному підприємстві «Поліграфічний комбінат« Україна », - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо , прем'єр -міністр Арсеній Яценюк 26 березня заявив , що біометричні паспорти українцям почнуть видавати вже до кінця року , і вони будуть удвічі дешевше нинішніх закордонних паспортів. Пізніше концерн «ЄДАПС » повідомив , що має власними розробками , які дозволять здешевити біометричні паспорти.

Останній час , ряд країн вводять на своїй території біометричні паспорти. У світі, дане явище сприйняли по- різному. Багато релігійні організації взагалі заговорили про те , що це перший провісники приходу антихриста - згадайте Біблію. Інші , заявляють про те , що біометричний паспорт потрібен обов'язково , як метод боротьби з злочинністю . Інші вважають , що біометричний паспорт це метод тотального шпигунства за громадянами.

Давайте розберемося в плюсах і мінусах . З одного боку , біометричний паспорт містить безліч особистої інформації. Наприклад , відбиток пальців. Коли в Білорусії , почали проводити збір відбитків пальців , у зв'язку з терористичним актом на проспекті Переможців , то багато хто сприйняв це як початок тотального нагляду за громадянами республіки Білорусь . Чи так це ? Так. Припустимо ваші пальці потрапили в базу даних МВС. Але при в'їзді в США , ви , так чи інакше , будете залишати свої відбитки пальців. І всі дані вашого паспорта , фотографія залишаться в базі США - іншої держави. І все нормально. Щось потік охочих потрапити в США не вичерпується. Інший варіант. Всі, хто так чи інакше потрапив під контроль МВС у зв'язку з засудженням , з інших мотивів , так чи інакше залишили свої пальчики в базі МВС. Притому практично безконтрольно . Доступ до картотеки мав практично будь-який співробітник МВС. А ось до бази для біопаспорт , просто так доступ не отримаєш . Існує спеціальний відділ , в якому за запитом слідчого дадуть довідку. Але мова не про це. Наявність пальчиків злочинного світу , аж ніяк не викорінило злочинність. І нічого . Багато як крали , так і крадуть. Тільки застосовують запобіжні заходи. Рукавички , обмотка рукоятки пістолета або ножа матер'яної ізолентою - дозволяють уникнути проблеми залишення відбитків пальців. Злочинці вже не перший рік вміють цим користуватися. Так що так налякало суспільство?

А злякало в першу чергу тих , хто думає про те , що хтось може скористатися базою даних. Припустимо це так . Але для розкриття якогось злочину , треба довести , що саме ви перебували в даний час в даному місці. Відбиток пальців ще не аргумент. Так. Дійсно немає ніяких труднощів перенести відбитки на будь-який предмет , якщо у вас є їх зразок. Але навіщо їх брати з бази даних? Уявіть , що ви перебуваєте на вокзалі , зустрічаєте дружину з відпустки. Вас знімає купа камер спостереження. А в цей час якийсь злочинець використовуючи базу даних , переносить ваші відбитки на знаряддя злочину , або на ручку дверей обкраденого магазину. Що йому це дасть? Невеликий виграш у часі , і купу проблем. Треба взяти дані , перенести . Всі зробити за технологією . А чи не простіше просто не залишати слідів ? Тим більше що злочинець не знає , чиї бере відбитки . І де знаходитися даний індивідуум . Набагато простіше напоїти випадкового товариша , зняти з нього відбитки і залишити їх на місці злочину. Нехай поліція ламає голову. І в цьому випадку існує гарантія , що ви будете знати , де він перебував у даний момент часу.

Біометричний паспорт

Ще одне обивательська думка- що базу відбитків можуть в непристойних цілях використовувати самі правоохоронні органи. А що , до цього так не було? Або відбитки для них проблема взяти біометричний паспортом будь-якого ? Ні, не проблема. А ось розкриваність спонтанних злочинів підвищитися. А адже вони найбільш важко розслідуються. Значить , теорія не витримує критики.

А от користь є. Скільки взято кредитів , відкрито фірм , а продано квартир , скоєно інших діянь , які вчиняються по краденим паспортами ? Багато. Людина втрачає паспорт. Потім з'ясовується , що він взяв кредит. Підпис підробити не проблема. А ось з відбитком повозитися потрібно . Плюс база даних. Припустимо , нотаріус може по мережі просто звірити дані паспорта з реальним громадянином , де описаний його зріст, колір очей , фото в різних пропорціях. Тут шахраям вже просто паспортом не обійтися. Тільки змову з тим же нотаріусом. Та й підробити такий паспорт не так просто , ніж ламіновану книжечку з вашим фейсом і розписом .

Що говорити про те , якщо ви втратили пам'ять ( що зараз не рідкість) , потрапили до лікарні в будь-якій державі без свідомості , потрапили в авіакатастрофу . Скільки людей давно поховані , як непізнані трупи . А скількох шукають донині. Фото , на жаль , це нісенітниця. А ось біометричні дані , наявність можливості пробити того чи іншого громадянина або не дай Бог трупа по базі , набагато більш реально принесло б користь .

Виходить , що якщо розібратися , в першу чергу не вигідно робити біометричні паспорти тому, хто виношує злочинні задуми.

Це ж стосується й інших заходів , які все більш входять в наше життя. Згадайте , коли в одному з житлових кварталів Лондона поставили камери високої роздільної здатності . Причина була в частих грабежах на даній вуличці . Громадськість обурилася , що камери - це порушення їхніх прав. Прав- то прав . Але , тим не менш , грабежі на даній вулиці припинилися. Вони перемістилися туди , де права людини дотримані. А саме - де камер нету . А скільки разів камери ставили крапки над i . Скільки звинувачень у згвалтуваннях , пограбуваннях , перекручень фактів зруйнували камери , про яких злочинець не знав. Адже не довжину причинного органу збираються прописувати в паспортах. Не збирається ніхто встановлювати камеру у вас над ліжком. Значить , борці за права людини знову не за те ведуть боротьбу. Адже якщо хтось побажає реально встановити за вами стеження , зібрати всю про вас інформацію , він не буде використовувати звичайні камери спостереження. Він використовує зовсім іншу апаратуру , яка дасть вcю інформацію про вас. За допомогою камер у дворі , на вулиці , в місті , такого шпигунства НЕ бачитися .

Так і з паспортами . Дрібним шахраям в рази стане важко промишляти старими аферами . А ті , хто був підкований , так , що з біометричними даними , що без них , особливої різниці для таких злочинців немає. Але от проникнути їм кудись і підробити , стане складніше і дорожче. Так кому не потрібен біометричний паспорт ?